Dobrodošli, gost - Registracija | Zaboravljena šifra

Villager BC1900S. Deformisano rebro na bloku motora

1 poruka / 0 new
Poslednja poruka
DjoleKV
DjoleKV's picture
Registrovan dana: 17/05/2015
Pozdrav svima

Pre godinu dana kupio sam Villager 1900 S. Mašinu isključivo koristim za poslove uređivanja dvorišta i oko dvorišta (kao HOBI uređaj). Kako god prilikom košenja podigao sam reznu glavu trimera kako bih pokosio manji žbun i mašina se ugasila jer je rezervoar povuko vazduh ili šta već (TIH DANA TRIMER JE MNOGO DIMIO). Prilikom pokušaja paljenja mašina nije htela da startuje. Skinuo sam svećicu fabričku i stavio novu "Husqvarna-u". Prilikom zamene motor ne da je bolje upalio nego uopšte nije više dimio. Takođe smanjio sam ler na mašini za jedan pun krug. Ler je inače i pre zamene svećice bio malo veći (pošto se na leru okretala po malo rezna glava). Koristim inače STIHL dvotaktol od kada sam kupio trimer. Mešavina: 25ml ulja na 1 litar benzina. Međutim kada sam kosio pre neki dan primetio sam deformaciju rebra na bloku motora, i to na strani gde se nalazi svećica. Uvek kosim do 30 minuta. Inače mašinu uvek palim bez gasa.

Da li treba da vratim fabričku svećicu, kako ne bi dolazilo eventualno do daljih deformacija, ili je nešto sasvim drugo u pitanju.

Unapred zahvalan na odgovorima.
Djole.

• slika_2.jpg
  • slika_2.jpg