Dobrodošli, gost - Registracija | Zaboravljena šifra

Renault Megane 1, 1,9 dti (1999.g) se spustio/pao na zadnje tockove

2 poruka / 0 new
Poslednja poruka
dragan1979
dragan1979's picture
Registrovan dana: 16/05/2015
Zdravo svima. Imam problem sa Renault Meganom 1, 1.9 dti iz 1999.god. Sinoc mi je auto jednostavno pao na zadnje tockove, tj. zadnji kraj se spustio kao da imam 500 kg u gepeku ili kako se vec zove kod hatchbacka. Prije dva dana sam mijenjao zimske gume sa ljetnim kod vulkanizera, i nakon toga vozacka vrata su mi malo zapinjala pri otvaranju. Mislio sam da su se vrata spustila, ali sinoc sam gledao i vidio da mi je prag odozdo udubljen i podignut i da zato vrata grebu pri otvaranju/zatvaranju. Sinoc sam podigao zadni kraj auta dvjema dizalicama i tockovi su se spustili. Moja pretpostavka je da su crkli amortizeri. Inace...njih sam zamijenio krajem prosle godine i kupio sam najjeftinije. Moja pretpostavka je da je auto naglo pao kod vulkanizera, da je popustila dizalica, ali to nije bitmo...njega cu otici svakako pitati za podignut prag iz principa, a mozda i za amortizere. Inace juce sam kuci stigao sasvim ok, ali kad sam navece trebao ici autom primjetio sam spusten zadnji kraj na zadnje tockove.
Ono sto me zanima, a nadam se da cete mi moci pomoci, je da li je rijesenje kupovina i postavljanje novih zadnjih amortizera ili je problem u necem drugom? Da li samo zadnji amortizeri drze zadnji kraj podignutim ili tu ima jos nesto?

Unaprijed zahvalan
Dragan

Kudi
Kudi's picture
Registrovan dana: 20/06/2013
Mislim da se drugaru nesto slicno desilo na Renault 19 ,a u pitanju je bila zadnja torzija.