Cool!
Pomislio sam da tako nesto mora da postoji
Ovo mi deluje kao korektno resenje a i nije preskupo. A i izgleda sasvim lepo.
@1.ssm hvala na pomoci!
Zgodno bi bilo kada bi mogao grejanje u stanu da uključujem odloženo. U pitanju je najobičniji električni kotao od 6kw koji se nalazi u kupatilu na zidu.
Uključivanje / isključivanje kotla radimo preko termostata koji se nalazi u dnevnoj sobi (okačio sam sličicu). Samo podesim temperaturu i naravno prekidač na ON. Usput: kotao ima sklopku i svaki put kada se uključi čuje se prilično jako
E sada, moja ideja je da postavim jedan tajmer ispred termostata i da time kontrolišem uključivanje kotla. Naravno, termostat bi bio uključen (ON) i tek kada tajmer pusti onda bi i kotao krenuo sa radom. Termostat bi svakako zadržao zbog kontrole grejanja kada smo kod kuće (tajmer ima valjda onu funkciju manuelnog uključivanja)
Nisam neki stručnjak u ovom polju pa vas molim za bilo kakav komentar tipa da li je ovo izvodljivo, potencijalni problemi ...
Tih tajmera ima veliki izbor, recimo :
http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/vremenski-prekidac-digitalni-t... [1]
Ali ako neko ima bolji predlog neka predloži
Hvala svima unapred.
Cool!
Pomislio sam da tako nesto mora da postoji
Ovo mi deluje kao korektno resenje a i nije preskupo. A i izgleda sasvim lepo.
@1.ssm hvala na pomoci!
Da osvežim malo temu iz mrtvih - elem isto pitanje koji žični termostat (tajmer) uzeti za KEPO AC 25KW kotao?
Po radnjama sam našao uniTEC, Salus, Auraton koji su oko 3.000 dinara do fensi Vaillant VRT 250 od 6.000 dinara.
Manje-više svi nude isto, vremensko programiranje, on-off regulaciju, LCD displej u boji... sad da li neki preporučujete posebno?
Ja sam kupio taj auraton 2025 i radi evo vec 2-3 godine bez problema. Jedino sam primetio da mu sat kasni na mesecnom nivou po neki minut .. kada ga ne koristim u toku leta to se primeti pa bude zakasnjenje i po 45 min Ali mi ovo ne smeta .. povremeno podesim vreme i cao .. Za ove druge nemam iskustva
Links:
[1] http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/vremenski-prekidac-digitalni-td01/
[2] http://www.samsvojmajstor.com/portal/sites/default/files//sites/default/files/d_2.jpg
[3] http://www.samsvojmajstor.com/portal/forums/uradi-sam/ku%C4%87na-tehnika/tajmer-za-etazno-grejanje#comment-404172
[4] http://www.samsvojmajstor.com/portal/users/1ssm
[5] http://www.grejanje-expont.rs/digitalni-termostat-auraton-2025---zicani.html
[6] http://www.samsvojmajstor.com/portal/forums/uradi-sam/ku%C4%87na-tehnika/tajmer-za-etazno-grejanje#comment-404175
[7] http://www.samsvojmajstor.com/portal/users/munje
[8] http://www.samsvojmajstor.com/portal/forums/uradi-sam/ku%C4%87na-tehnika/tajmer-za-etazno-grejanje#comment-435541
[9] http://www.samsvojmajstor.com/portal/users/nightwolf
[10] http://www.samsvojmajstor.com/portal/forums/uradi-sam/ku%C4%87na-tehnika/tajmer-za-etazno-grejanje#comment-435543
[11] http://www.samsvojmajstor.com/portal/forums/uradi-sam/ku%C4%87na-tehnika
Moja preporuka za ono što ti želiš da postigneš je programabilni nedeljni sobni termostat, npr: http://www.grejanje-expont.rs/digitalni-termostat-auraton-2025---zicani.... [5] i za to je upravo namenjen!