Dobrodošli, gost - Registracija | Zaboravljena šifra Prijava
www.samsvojmajstor.com logo

  • Naslovna
  • Forumi
  • Albumi
  • Majstori

Najpopularnije danas

TA peći - najčešća pitanj...
Grejanje na pelet
Popravka veš mašine-savet...
Veš mašine Gorenje

Poslednje teme na forumu

Trajno gasenje naloga
Gde da kupim prekidač rer...
MONO ETHYLENE GLYCOL (MEG...
Problem sa toplom vodom

Forum

  • Aktivne teme
  • Neodgovorene teme
  • Napredna pretraga

Naslovna » Forums » Gradjevinarstvo » Zidarski radovi

Aditivi za beton - za homogenost (cvrstocu) i za boju

3 poruka / 0 new
Login or register to post comments
Poslednja poruka
Thu, 27/03/2014 - 21:36
Aditivi za beton - za homogenost (cvrstocu) i za boju
#1
knicks
knicks's picture
Offline
Registrovan dana: 06/02/2013
Poruke:

Zdravo svima!
Planiram izbetonirati vratnicu od asfalta do kapije, kucne. Dimenzije 11 x 5 metara. pretpostavljam da je debljina 12 do 15 cm odgovarajuca. ubacio bih armaturnu mrezu, sesticu. taj beton bih koristio samo za svoj putnicki auto, ali, ne lezi vraze, da ne bi neki komsija presao traktorom ili kamionom, pa da mi to ne bi popucalo, hocu da uradim kvalitetno, zato i debljina i armatura.
e sad, posto bih to u ssm varijanti radio, cuo sam da neko koristi po 350 kg cementa u m3 betona, pa ispadne nekvalitetniji od betona sa 250kg cementa po m3 betona, ali sa nekim aditivima. e sad, koji su to aditivi najbolji za to, plastifikatori ili sta konkretno? hocu da betoniran tako da povrsina bude visa u odnosu na teren. npr., 10 centimetara. ali, kako ulica ima blag nagib, stavio bih plasticnu cev, fi 110 mm, pa okolo nje armirao, da propusti kisnicu. e sad ja hocu da taj beton ne bude porozan, da se ne ljusti, ne lomi, ne odvaja itd. da bude zgusnut i dugotrajan. ko ima iskustva sa tim, molio bih da mi kaze koji aditiv i u kojoj srazmeri? koji cement, obican beocinski mi je dostupan, neki drugi specijalni, bas i nisu. sljunak, pesak, sta i kolika proporcija?

takodje me zanima, ako to uopste postoji, ima li nekih aditiva za beton, koji se doaju prilikom mesanja betona u mesalici, koji daju boju betonu, npr belu boju? znacvi ne trazim farbu kojom bi ofarbao spolja beton, vec aditiv, koji je u stanju blago, koliko-toliko da dekorise beton. ako ima nekih slika, i konkretnih saveta, bio bih veoma zahvalan!

My deeds are my signature!

Top
  • Login or register to post comments
  • 1798 prikaza
  • Za printanjeZa printanje
Tags:
  • Zidarski radovi
Fri, 28/03/2014 - 00:11
U temi beton i betoniranje je
#2
lookic
lookic's picture
Offline
Registrovan dana: 07/10/2011
Poruke:

U temi beton i betoniranje je u nekoliko navrata pisano o ovome.

Što se boje tiče, mislim da nema takve koja se dodaje u beton, ali ima prahova koji se posipaju po sveže izbetoniranom betonu, i tako menjaju boju. Ceo Štrand u NS je tako urađen, ali koliko vidim, nije se baš proslavilo rešenje (bar po meni)

Top
  • Login or register to post comments
Fri, 28/03/2014 - 10:35
Бела боја се може добити
#3
zvukoljub
zvukoljub's picture
Offline
Moderator
Registrovan dana: 05/09/2007
Poruke:

Бела боја се може добити коришћењем белог цемента, само ће цена бити, што се каже момачка. Ако се планира да тим бетоном прође и по неки камион онда је арматура шестица преслаба за ту варијанту. Може се све то избетонирати на класичан начин па преко готове површине урадити епоксидну заштиту у некој погодној боји.

Без алата нема заната, a без знања ни најбољи алат неће помоћи..

Top
  • Login or register to post comments