Dobrodošli, gost - Registracija | Zaboravljena šifra Prijava
www.samsvojmajstor.com logo

  • Naslovna
  • Forumi
  • Albumi
  • Majstori

Najpopularnije danas

TA peći - najčešća pitanj...
Grejanje na pelet
Popravka veš mašine-savet...
Veš mašine Gorenje

Poslednje teme na forumu

Slikanje preko lazurnog p...
Zatvaranje zazora između...
Uplitanje konca,vunice
Trajno gasenje naloga

Forum

  • Aktivne teme
  • Neodgovorene teme
  • Napredna pretraga

Naslovna » Forums » Gradjevinarstvo » Zidarski radovi

Cena izgradnje kuce [pomoc]

6 poruka / 0 new
Login or register to post comments
Poslednja poruka
Tue, 01/05/2012 - 18:25
Cena izgradnje kuce [pomoc]
#1
Marko64
Marko64's picture
Offline
Registrovan dana: 01/05/2012
Poruke:

Imam nekih 25000-30000 evra za izgradnju kuce i zanima me sta najvise mogu da uradim sa tim.
Ideja mi je bila da napravim do 100m2 gde bih ziveo, a jos nekih 100m2 da bude u sivoj fazi, pa da zavrsim kad opet budem imao novca. Kuca se pravi u Beogradu.

Ovako okvirno, ako mozete da mi pomognete oko cena i kako najvise mogu da ekonomisem i da li je izvodljivo sa tolikim budzetom napraviti to sto sam zamislio.
Ne racunam unutrsanje radove u to.
Hvala unapred.

Top
  • Login or register to post comments
  • 6828 prikaza
  • Za printanjeZa printanje
Tags:
  • Zidarski radovi
Tue, 01/05/2012 - 21:15
Питање је толико неодређено
#2
tenzor
tenzor's picture
Offline
Moderator
Registrovan dana: 01/11/2008
Poruke:

Питање је толико неодређено да је готово немогуће одговорити на исто ...
Плац , комуналије , прикљчци , дозволе , пројекат ....све је то непознато
Ево ти један оријентир м2 готове куће не може да буде мањи од 300 е и то да су сви услови идеални ....

https://www.facebook.com/tenzor1/
https://tenzorisanje.wordpress.com/
https://www.youtube.com/channel/UCHEOtDmyQYSMVXVjjyVsWkw

Top
  • Login or register to post comments
Tue, 01/05/2012 - 21:15
Najpametnije je da odeš do
#3
peca
peca's picture
Offline
Registrovan dana: 17/01/2008
Poruke:

Najpametnije je da odeš do nekog proverenog građ. inžinjera da ti uradi projekat i da ti da savet oko izbora materjala u skladu sa tvojim željama i mogućnostima jer ako budu počeli majstori tokom gradnje da te opravljaju i savetuju lepo ćeš se provesti.

Top
  • Login or register to post comments
Tue, 01/05/2012 - 22:26
Quote:Плац , комуналије ,
#4
Marko64
Marko64's picture
Offline
Registrovan dana: 01/05/2012
Poruke:

Quote:
Плац , комуналије , прикљчци , дозволе , пројекат

Bez svega toga, samo me interesuje izgradnja objekta. Da li pod 300 e mislis pod m2 grubih radova, ili kompletno zavrsene kuce?

@Peca

Slazem se, ali pre nego to uradim, da ne bih rizikovao da me farba neko da bi vise zaradio nego sto treba, pitam vas.
Evo npr, mozete li mi povuci paralelu izmedju giter blok + demit fasada i ytonga. Znam inace sta bi bolje bilo, ali ne znam koliko mogu da iskombinujem sa ytongom a sa budzetom koji imam.
Opet kazem, dosta mi je i nekih 70-100 (ako ne moze vise) zavrsene kvadrature, a ostalo bih samo u grube radove ostavio, pa zavrsavao naknadno.

Top
  • Login or register to post comments
Tue, 01/05/2012 - 22:39
Под 300 е/м2 сам мислио на
#5
tenzor
tenzor's picture
Offline
Moderator
Registrovan dana: 01/11/2008
Poruke:

Под 300 е/м2 сам мислио на комплетну готову кућу . И лепо сам написао у идеалним условима ...
Када би урадио пројекат не би могао нико да те " фарба " јер би знао колко имаш квм зидова , подова , прозора ... И тада је лако израчунати шта и колико кошта .
А кад поредиш м2 зида од итонга и зида рецимо од гитер блока , али да оба зида буду истих карактеристика , видећеш је да је зид од итонга увек јефтинији .

https://www.facebook.com/tenzor1/
https://tenzorisanje.wordpress.com/
https://www.youtube.com/channel/UCHEOtDmyQYSMVXVjjyVsWkw

Top
  • Login or register to post comments
Wed, 02/05/2012 - 00:33
Pored cene samog materjala
#6
peca
peca's picture
Offline
Registrovan dana: 17/01/2008
Poruke:

Pored cene samog materjala moraš dodati i cenu radne snage tj. broj radnih sati i samu proceduru radova, kao i šta želiš na kraju, da li hoćeš ytong koji se iznutra samo gletuje ili giter koji ćeš klasično malterisati ili odraditi sa tzv. suvum malterisanjem sa knaufom, takođe uračunaj koja je debljina samih zidova i izolacije i kakvu ćeš i koju izolaciju staviti, svaki postupak ima svoje mane i prednosti a i na forumu je pisano o tome pa pročitaj da stekneš neke ideje o tome ukoliko ti neke stvari nisu baš poznate.

Top
  • Login or register to post comments