Dobrodošli, gost - Registracija | Zaboravljena šifra Prijava
www.samsvojmajstor.com logo

  • Naslovna
  • Forumi
  • Albumi
  • Majstori

Najpopularnije danas

TA peći - najčešća pitanj...
Grejanje na pelet
Popravka veš mašine-savet...
Veš mašine Gorenje

Poslednje teme na forumu

baterija sa dve cevi samo...
baterija sa dve cevi samo...
Plakar od zida do zida na...
Pumpa za jači pritisak vo...

Forum

  • Aktivne teme
  • Neodgovorene teme
  • Napredna pretraga

Naslovna » Forums » Uradi sam » Elektronika

TV Samsung i slušalice, tj. spoljni zvučnici

3 poruka / 0 new
Login or register to post comments
Poslednja poruka
Sun, 23/10/2011 - 23:44
TV Samsung i slušalice, tj. spoljni zvučnici
#1
zorankov
zorankov's picture
Offline
Registrovan dana: 29/05/2008
Poruke:

Kupio sam skoro TV Samsung, LCD, i okačio ga na zid. ono o čemu nisam vodio računa kada sam birao TV, jeste to da se svi priključci nalaze na zadnjoj strani TV aparata. Od priključakapostoje dva HDMI priključka, jedan SCART, jedan USB i jedan audio priključak za slušalice od 3,5 mm (postojiijedan priključak za servisere, meni nije bitan).

Hteo bih da povremeno prikačim slušalice, ponekad da bih na takav način slušao program.
Priklučenjem salušalica automatski se isključuju zvučnici na TV aparatu. Probao sam da stavim produžni, "muško - ženski", kabl 3,5 mm, međutim i on isključuje zvučnike, a to mi ne odgovara.
Ima li neki savet o tome, kako da rešim problem?
Jedno rešenje koje mi je palo na pamet, jeste da kupim zvučnike za kompjuter, tzv 2.0 zvučnike (nije mi toliko bitno da bude neki poseban kvalitet zvuka), koji imaju na sebi priključak za slušalice.
U tom slučaju morao bih zvučnike da uključujem ručno, a obzirom da sam navikao na daljinski upravljač, to bih verovatno često zaboravljao da uradim, i verovatno bi me nerviralo.
Smeju li takvi zvučnici da budu uopšte non-stop uključeni? Šta biva sa njima u takvom slučaju?

Dobio sam nekakav savet da probam nešto, vezano za SCART kabl, ali nisam najbolje ukapirao o čemu se radi.
Može li eventualno da se preko SCART priključka priključe spoljni zvučnici, koji ne bi imali svoje napajanje, ali da imaju 3,5 mm priključak za slušalice, i da se automatski isključe kad uključim slušalice?

Da li je bitan model TV-aparata (serija D400)?

Hvala unapred,
Kovačević Zoran

Top
  • Login or register to post comments
  • 2212 prikaza
  • Za printanjeZa printanje
Tags:
  • Elektronika
Wed, 26/10/2011 - 15:31
najbolje je da te
#2
micot
micot's picture
Offline
Registrovan dana: 28/10/2010
Poruke:

najbolje je da te zkompjuterske zvucnike prikljucis preko scart-ta,imas u elektronskih radnji scart-cincovi adapter,to ti je najlakse i najbolje resenje

Top
  • Login or register to post comments
Fri, 28/10/2011 - 01:42
Probaću, hvala na savetu.
#3
zorankov
zorankov's picture
Offline
Registrovan dana: 29/05/2008
Poruke:

Probaću, hvala na savetu.

Top
  • Login or register to post comments