Da ovo je Made in Production plant: Cham, Switzerland a meni dostupno samo u gore pomenutoj varijanti. Idem danas da vidim koju masu mogu da izdrže tj koliko sme da se gazi po njima. Max gustina im je onda ista kao i kod kamene vune a po njoj se baš i ne gazi.
E sada, ja sam u glavi razgraničio da su i staklena i kamena mineralne, neki mineralnim zovu nešto treće od KNAUF-a... a to nije prava vuna ili šta?
Elem, kao što ste pročitali ja neću imati provetren krov tj nemam foliju i kontraletve već one manje bitne stavke (ventilacioni crep i maije) da bi uprostili/ubrzali radove. Razumem da ta folija pravi 5-6cm vazduh zonu, tj prvu izolaciju u nizu no šta je tu je. Iako je vazduh najbolji toplotni izolator mnogima ovo deluje kao čudno rešenje da ne kažem pogrešno, većina bi ređala ploče baš na ploču kao kad renoviraju sa vunom.
!!! Bitno: da li neki drugi tip folije treba da nabavim da bih ovaj karabudž završio? Što se mene tiče uzeću samo dobru PUR penu da to zadihtujem drvo uz drvo i možda majstori prihvate da urade roštilj visine 30cm od viška ovih ploča tako da može bezbrižno da se gazi po njima.
PS Te mrežice i "druge" elemente sam ironično nabrojao, brige bez.
*ISOLAIR je Made in FR
To su izolacione ploče od drvenih vlakana, gustine 120-200 kg/metar kubni. Dugo su u primeni u D/A/CH pa i okolnim zemljama. Odlični materijali za zaštitu od letnjih vrelina i sasvim pristojni za zimski period. Kod nas ih zvanično nema a pre 2-3 godine nisam mogao ni nezvanično da ih nabavim. U našem slučaju jedini pravi konkurent im je kamena vuna.
Moj savet je da zaboraviš te tzv. mineralne vune.
Ploče vlaknatice ne menjaju foliju na krovu!!!
Kakve mrežice i OSB table spominješ za krov? Tako nešto sigurno ne ide na krov.
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari