Što se samog ulaza tiče to se može podbušiti i svi srećni ALI (uvek ima jedno ali) trebalo bi prvo proveriti u katastru i kod lokalnih distributera da li ima podzemnih instalacija (struja, plin, telekom...) da se ne bi nešto oštetilo. Savet: ako ima postojećih instalacija u tom predelu bez obzira na dubinu i trasu trebalo bi kopati bez podbušivanja.
Oko cene po metru dužnom ne znam koja je sada situacija ali odnos bi trebalo da bude sledeći: podbušivanje do 6 metara je duplo jeftinije od podbušivanja preko 6 metara. Nekad je cena bila kod većih radova oko 600 din/m plus pdv do 6 metara dužine.
Oko zakona verujem da će se neko javiti koji ga bolje poznaje. Ono što znam je da se posle radova izgled površine mora vratiti u prvobitno stanje koliko je moguće. Ako ima podzemnih instalacija trebalo bi nabaviti saglasnost lokalnih distributera. Uz dobijenu saglasnost nalazi se i skica postojeće instalacije koja bi trebalo da posluži osim da se izbegne oštećenje i kao vid zaštite izvođača radova u slučaju da je poštovao skicu a ipak dođe do oštećenja jer stanje na terenu ne odgovara dobijenom ucrtanom stanju.
Ako je taj ulaz javna površina a oni imaju dozvolu za iskop onda mislim da ne možeš puno da uradiš.
Ako nema podzemnih instalacija može se podbušivati cela trasa, na svakih 6 metara napravi se radna rupa i podbušuje se od rupe do rupe. Ovo je oko 2 do 3 puta skuplje od ručnog iskopa u zavisnosti od kategorije zemlje gledano u odnosu na III ili IV kategoriju.
samo uz tvoju saglasnost mogu kopati pored tvoje ograde
http://peradetlic.hupont.hu/ [3]
http://kreativnost.4umer.com/ [4]