Dobrodošli, gost - Registracija | Zaboravljena šifra

Grejanje na pelet

7600 poruka / 0 new
Poslednja poruka
boleeve
boleeve's picture
Registrovan dana: 25/04/2010
Evo ovako:
http://prntscr.com/qrpp3s

Kada je sve na svom mestu i ispravno, puz nema ni 1mm lufta, a kamoli 8mm.

Ta na slici je do motora, kroz nju "prolazi", a imas jos jednu na kraju u koju se nabije puz. Kod mene je ona uzes unutrasnjeg promera nego prva.

I uglavnom se pojede ta prva do motora, posto ona trpi prakticno celo opterecenje.

Banchilo
Banchilo's picture
Registrovan dana: 08/08/2008
Hm,
nemam ja lufta mozda nekolikko milimetara u hodu gore dole, ali izmedju puznog prenosnika i dna, odnosno ove ploce ima jedno 8mm prostora,,, otprilike!

Evo pokusao sam da napravim neku sliku kao ilustraciju.
Po mom misljenju puz bi trebao da grabi pelet skoro sa dna a ne da se ispod njega zavuce i da ga koci.
Ako ja to dobro kapiram. Samo mi nije jasno sta se tu pokarabasilo.

Hvala puno na pomoci i izdvojenom vremenu!

PS
Ovo zuto na slici je pelet Smile

• biodom-motor.jpg
jan macak
jan macak's picture
Registrovan dana: 10/11/2017
Možda treba pogledati reduktor

boleeve
boleeve's picture
Registrovan dana: 25/04/2010
Po meni je 8mm bas puno.
Kada sam zamenio tu cauru, lufta skoro i da nema.

Mislim da upravo zbog tog pelet zapada dole i puz ne moze da ga pokupi.

bane-rossia
bane-rossia's picture
Registrovan dana: 14/04/2015
Pozdrav svima. Potreban majstor da nasteluje gorionik feroli p7n. Kotao liveni solid therm. Smederevska palanka. Hvala

choda
choda's picture
Registrovan dana: 09/02/2020
This comment has been moved here.

igor81
igor81's picture
Registrovan dana: 08/03/2020
Pozdrav svima,
Već duže vreme pretražujem forum u potrazi za odgovorom, ali bez uspeha. Imam Alfa Plam Grande 28, model iz 2015. sa Biodomovom elektronikom. Koliko sam uspeo da iskopam, identična je onoj na Biodomu C25. Znam kako se ulazi u servisni meni, ali bih voleo da imam i spisak značenja svih 100 i kusur parametara kako bih pokušao da optimizujem rad i potrošnju. Na internetu postoji zavera ćutanja na ovu temu. Smile
Hvala unapred,
Igor, Sokobanja

Banchilo
Banchilo's picture
Registrovan dana: 08/08/2008
Imam parametre za ovakav kotao
https://youtu.be/-_qZRGGHuBs

Begoo
Begoo's picture
Registrovan dana: 17/03/2020
Добар дан свима.
Користим Биодом Х25, за грејање 50-60м2, са Салус бежичним термостатом.

Прошле године без изолације и без ПВЦ-а потрошио сам 2Т и 300, а ове године са ПВЦ-ом и уз скраћено радно време, преко термостата, поново 2Т и 300, што овде није ништа логично ?!

Један сервисер је променио нека моја подешавања (П013 са 15 на 19, П011 са 19 на 22, П015 са 12 на 15 и П017 са 12 на 14), али сада време није мерило, није хладно и не знам да ли ће бити позитиван ефекат

Можете ли ми нешто саветовати да смањим потрошњу? Један пријатељ ми је рекао да га морам наћи да не гаси светла све време кад достигне температуру, већ да пређе у неки STAND BY мод, да не гаси ватру, само да настави. Постоји ли таква опција са Х25?

Поздрав свима.